Wybór sukni ślubnej

Przed Tobą jeden z kluczowych momentów w trakcie przygotowań do ślubu - wybór sukni ślubnej. Zastanawiasz się, którą wybrać, przecież na rynku są ich tysiące. Zanim wybierzesz się do salonu, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

1. Ważne, aby suknię zamówić odpowiednio wcześnie. Co oznacza odpowiednio wcześnie? To zależy od salonu, jednak najlepszym momentem będzie około pół roku przed planowaną datą ślubu. Musisz uwzględnić fakt, że Twoja wymarzona kreacja raczej nie będzie wisieć na wieszaku w sklepie. Zwykle należy ją uszyć lub sprowadzić, a to trwa.
2. Wskazane jest, aby odwiedzić kilka salonów sukien ślubnych aby mieć porównanie 
3. Pamiętaj, że suknia musi być wygodna. Tego dnia będziesz gwiazdą wieczoru i nie chcesz chyba, aby Twoja kreacja gdzieś Cię uwierała, prawda?
4. Jeśli myślisz o trenie, sprawdź jak wygląda jego podpięcie. Zdarza się, że upinając go suknia zupełnie traci kształt i walory estetyczne
5. Nastaw się na co najmniej trzy, około godzinne wizyty w salonie. Przy drugiej przymiarce dobrze, abyś miała ze sobą buty, w których zamierzasz iść do ołtarza, ponieważ to one decydują o długości sukni
6. W trakcie wizyt ( zwłaszcza tej pierwszej ) miej ze sobą kogoś bliskiego : mamę, siostrę, przyjaciółkę lub swoją konsultantkę ślubną, które będą służyły radą i ewentualnie konstruktywną krytyką :-)
7. Dobierz styl sukni do stylu uroczystości, a także, co najważniejsze do swojej sylwetki. Poniżej przedstawiam cztery główne typy sukni wraz z podpowiedzią, na kim będą leżały najlepiej :-)


  • KSIĘŻNICZKA
Wyróżnia ją mocno dopasowany gorset i rozszerzający się od linii bioder dół, często zrobiony z niezliczonej ilości warstw tiulu :-)
DLA KOGO?
Dla kobiet szczupłych, ponieważ optycznie powiększa sylwetkę.

beautiful-bouquet-bridal-752803jpg

  • LITERKA A
Czyli dopasowany gorset i lekko rozszerzający się dół, gdzie na linii bioder suknia luźno je okala, a następnie delikatnie się rozszerza w kształt litery A
DLA KOGO?
Tak się składa, ze właściwie dla wszystkich, ponieważ można pod nią wiele zakryć :-)

beautiful-bridal-design-291759jpg
  • SYRENKA
Wąska w talii, podkreślająca biodra, natomiast w okolicach kolan zwęża się, aby niżej się rozkloszować
DLA KOGO?
Niestety tylko dla kobiet o idealnej sylwetce ....

wedding-dresses-1485984_1920jpg
  • EMPIRE
Cechuje się podniesionym stanem, krótkim gorsetem i luźno opadającym dołem.
DLA KOGO?
dla osób o figurze typu gruszka oraz dla niewysokich kobiet, ponieważ wydłuży ich tułów, dzięki czemu będą wydawały się wyższe


Elegant-Bridal-Pregnant-Gowns-Cheap-Chiffon-Empire-Waist-for-Maternity-Women-Summer-Lace-Beach-Wedding-Dressjpg


Na koniec - pamiętajcie, że każda suknia jest wyjątkowa, ponieważ jest Wasza i towarzyszy Wam w najważniejszym dniu w życiu. A skąd będziecie wiedziały że to ta? Uwierzcie mi, to jak z Waszym przyszłym mężem - będziecie wiedziały że to ta jedyna ....;-)


Jesteś zainteresowana/ny współpracą?  Napisz do mnie w celu uzyskania większej ilości informacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Chcesz otrzymywać więcej informacji i być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.