Prezenty dla gości

Od kilku lat w naszym kraju zadomowił się zwyczaj wręczania gościom weselnym drobnych upominków. Moda ta, jak większość nowych tendencji, przywędrowała do nas z zachodu. Na pewno podczas organizacji Waszego ślubu w pewnym momencie będziecie musiały odpowiedzieć na pytanie : W jaki sposób podziękować swoim gościom za przybycie i możliwość dzielenia się z nimi jednymi z najwspanialszych chwil w Waszym życiu. Część z Was poradzi sobie z tym problemem od razu, szybko przechodząc do rozwiązywania kolejnych kwestii, a część wręcz przeciwnie - zupełnie nie będzie wiedziało, na co się zdecydować. I właśnie dla tej grupy spróbowałam zebrać w jednym miejscu najpopularniejsze, ale również zupełnie oryginalne koncepcje. Poniżej lista dziewięciu pomysłów.

1. Słodycze

Numer jeden pośród upominków. Mogą to być spersonalizowane cukierki (np. krówki ), czekoladki, ładnie zapakowane makaroniki, lizaki, ciasteczka. Zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt przygotowania i różnorodność opcji do wyboru, wadą zaś krótka trwałość, ponieważ zapewne szybko zostaną zjedzone :-)
2. Mini miodki, mini konfitury
Pomysł ten jest bardzo popularny, ostatnio małe słoiczki ze słodką zawartością pojawiają się coraz częściej na weselach. Plusem jest cena, dostępność i możliwość dowolnego spersonalizowania. Główną wadą ich popularność. Może się zdarzyć, że Wasi goście posiadają już w domu trzy takie miodki z ostatniego sezonu ślubnego :-)
3. Pachnące prezenty
W tej grupie zebrałam wszelkiego rodzaju świeczki, mydełka, sole do kąpieli. Któż nie lubi przyjemnych zapachów unoszących się w domu? Pomysł ten wciąż jest stosunkowo oryginalny i niedrogi. Niestety, każdy z nas inaczej odbiera przeróżne zapachy, i to co dla Was wydaje się przyjemne, niektórym może po prostu nie pasować. 
4. Mini rośliny
Mowa tu o malutkich kaktusikach, kwiatach, ziołach czy nawet sadzonkach drzewa. Nawiązują one do symboliki miłości i związku, ponieważ odpowiednio pielęgnowane mają szansę zostać z gośćmi na długie lata, przypominając im o Was, co możemy uznać za atut. Największym zaś minusem jest ograniczona możliwość personalizacji
5. Drewno

Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się śluby w stylu rustykalnym. Ich znakomitym dopełnieniem jest upominek w postaci magnesu na lodówkę, breloku bądź podstawki pod kubek z prawdziwego drewna. Są one trwałe, niedrogie i można je dowolnie spersonalizować. Niestety nie bardzo będą pasować do wesel w stylu glamour
6. Domowa naleweczka
Sprawdzony alkohol wytworzony w domowym zaciszu wg starej rodzinnej receptury, podany w pięknych malutkich buteleczkach sprawdzi się zawsze. Niezależnie od płci i wieku ( wykluczając oczywiście osoby niepełnoletnie ) zawsze jesteśmy chętni aby spróbować takiego specjału. To, obok oryginalności największy atut tego pomysłu. Wadą jest fakt, że nie w każdej rodzinie istnieje przepis na taki specjał
7. Kubki, filiżanki 
Można je ozdobić zarówno graficznie, na przykład Waszymi zdjęciami, jak i zapisać na nim konkretne podziękowanie, a nawet dostosować do konkretnego gościa. Dzięki temu pijąc poranną kawę będą mogli sobie przypomnieć jak świetnie się u Was bawili.

Upominek zarówno niebanalny jak i dość drogi ( w porównaniu do pozycji powyżej ).

8. Aniołki, słoniki

Wybierając figurki różnego typu, wraz ze stosownym podziękowaniem w postaci karteczki, lub w droższych opcjach z grawerem, możecie mieć pewność, że będą towarzyszyć Waszym gościom w życiu codziennym patrząc na nich z półki w salonie. Z czasem jednak mogą zostać zwykłymi zbieraczami kurzu.

9. Wasze zdjęcia
Jeśli jesteście dość kreatywni, możecie pokusić się o nagranie filmu bądź stworzenie prezentacji, w której wykorzystacie Wasze zdjęcia i ulubione utwory, które podarujecie gościom na płytach CD lub pendrive'ach. Opcja ta jest niedroga, oryginalna, ale pochłonie trochę czasu na przygotowaniaPamiętajcie, że upominki powinny pasować do stylu Waszego przyjęcia. Ważne też, aby były spersonalizowane, to znaczy aby przypominały gościom o Waszym dniu. Nie dajcie się też zwariować, niezależnie od tego, co wybierzecie, pamiętajcie, że prezent powinien być drobny, nie za drogi ( zwłaszcza, jeśli organizujecie wesele na ponad sto osób ) i symboliczny. To jest Wasz dzień, i goście, którzy zechcą Wam w nim towarzyszyć skupią się na Was a nie na tym, co od Was dostaną.
I na koniec jeszcze jedna drobna podpowiedź. Dobrym zwyczajem jest pożegnać osobiście wszystkich opuszczających Wasze wesele gości i na zakończenie wręczyć im butelkę wódki lub innego alkoholu, który gościł na stołach oraz małą paczuszkę ciasta.  

Jesteś zainteresowana/ny współpracą?  Napisz do mnie w celu uzyskania większej ilości informacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Chcesz otrzymywać więcej informacji i być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter.